Nátěr fasády se zárukou až 14 let

Mytí fasádNátěr fasádNátěr fasády se zárukou až 14 letČištění střechNátěr střechČištění fasádČištění zámkové dlažbyOdstraňování graffiti

HousePro Clean Projekt se zárukou až 14 let

Představení HousePro Clean Projekt

Tento projekt vznikl ve spolupráci firem HousePro a Caparol na základě mnohaletých zkušenostech a výzkumů a nyní nabízí našim zákazníkům systémové řešení pro sanaci fasád s organickým napadením se zárukou až 14 let.

Jak náš systém funguje?

Před nátěrem fasádu zbavíme organických a atmosférických nečistot (zahubíme řasy a plísně), zalepíme okna,popřípadě balkóny či lodžie, následně aplikujeme biocidní nástřik proti plísním Capatox, dalším krokem je aplikace penetrace a poté nátěr, nástřik vybraného typu barvy.

Pro získání až 14 leté záruky je nutné zvolit typ barvy ThermoSan NQG. Po dodržení výše uvedeného technologického postupu Vám výrobce barev Caparol garantuje 12 letou záruku, kdy není nutné po celou dobu těchto 12 let fasádu čistit a ošetřovat. Po uplynutí 12 let Vám navíc nyní firma HousePro nabízí prodloužení záruky o další 2 roky, tudíž získáváte celkovou záruku 14 let na znovuobjevení řas a plísní na Vaší fasádě. Cílem našeho projektu je ušetřit jak Váš čas, tak i finance. Dopřejte Vaši fasádě dlouhý život.

Problém špinavých fasád

Přítomnost řas, hub a plísní je v našem životním prostředí stejně věčné téma, jako boj s nimi. Jedná se o organismy s obrovskou životní energií a schopnostmi. Plísně při nepříznivých podmínkách dokáží podstatně omezit až zastavit své životní funkce, a v okamžiku zlepšení životních podmínek se jako zázrakem opět probudí k životu. Mnohé spory plísní dokáží přežít v suchých nepříznivých podmínkách i dvacet let. V přírodě hrají svou nezastupitelnou roli, ale v našich příbytcích škodí. Je to nejen proto, že mikroorganismy svou přirozenou činností výrazně omezují životnost našich staveb, ale i proto, že tyto mikroorganismy škodí lidskému zdraví. Plíseň se zpravidla usazuje tam, kde má příznivé podmínky k životu, především dostatek vlhkosti a vhodnou potravu. Na fasádách se plísně proto usazují více na severních stranách, na stěnách v přímé blízkosti vegetace, obecně všude tam, kde stěna hůře vysychá. Zateplené stěny jsou k usazování plísní náchylnější, protože nejsou tolik vyhřívány masivní zdí a mají v zimním období nižší teplotu.

Stejně tak je důležitým faktorem i materiál povrchu. K bezesporu nejrozšířenějším omítkám v minulosti patřily disperzní omítky. A to pro svou dobrou zpracovatelnost, širokou možnost barevnosti a necitlivost na změny teplot při zpracování. Jednou z vlastností, o níž se příliš nemluví, je jejich chemicky neutrální charakter - pH 5,8 až 6,9. Tento fakt však v praxi znamená, že přirozená ochrana proti uchycení plísní a mikroorganismů je poměrně nízká. Někteří výrobci omítek se tuto nevýhodu snažili zmírnit přídavkem protiplísňové přísady. Kromě výrazně navýšené ceny, ale toto opatření k velkému zlepšení nevedlo. V trvale vlhkém prostředí totiž povrch disperzních omítek mírně měkne, a proto je uchycení plísní a mikroorganismů poměrně snadné.

Caparol výzkum

Caparol se problematikou odolnosti omítek a barev proti řasám a plísním zabývá desítky let. Provádí výzkum a vývoj ve vlastních laboratořích, testuje ve ztížených podnebných podmínkách v testovacích areálech v Ober-Ramstadtu (Německo) a v Pergu (Rakousko), před Nedávnem dokonce realizoval výzkumný projekt ve spolupráci s ČVUT a VŠCHT v České republice. Tato řešení byla otestována i v běžných podmínkách, kdy v Česku i na Slovensku má Caparol řadu úspěšných sanací, které potvrzují kvalitu výrobků.

Naše řešení HousePro Clean Projekt

Díky mnohaletým zkušenostem a výzkumu můžeme nyní s firmou Caparol v České republice nabídnout svým zákazníkům rozšíření své nabídky o systémové řešení pro sanaci zaplísněných fasád se zárukou.Řešení stojí na systematickém postupu, počínaje analýzou objektu, přes návrh přesného postupu pro konkrétní budovu, až po udělení záruky v délce trvání až 12 let od dokončení sanace ze strany Caparolu a další 2 roky ze strany HousePro. Pro tento program Caparol vybral prémiové fasádní barvy ThermoSan NQG, CarboSol a Muresko. Každá z těchto barev nabízí unikátní vlastnosti a je špičkově vybavená pro boj s biologickým znečištěním. Ať už jde o technologii NQG, tedy zasíťované nanokřemenné částice ThermoSanu, technologii karbonových vláken v případě CarboSolu, nebo technologii SilaCryl® v případě Mureska. Všechny tři barvy jsou silikonové, jsou tedy prodyšné pro vodní páry, ale nepropustné pro vodu v kapalném skupenství, mají tvrdý povrch, na kterém neulpívají nečistoty a rychle schnou.

Sanace v programu HousePro Clean Projekt

Postup sanace

1. Analýza

Pro úspěšnou sanaci a dlouhodobý účinek je nutné věnovat pozornost důkladnému průzkumu postižených ploch. Je třeba zjistit, zda nejsou na fasádě další poruchy (trhliny, odlupování vrstev apod.), které by vyžadovaly větší sanační úpravy.

2. Očištění

Řasy a plísně je potřeba chemicky a mechanicky odstranit. Doporučujeme tlakovou vodou, tlak max. 60 bar a v případě nutnosti teplota 60 °C. Fasádu je nutno po umytí nechat řádně vyschnout před následnými nátěry.

3. Dezinfekce

Pro dodržení systémového řešení aplikujeme biocidní přípravek Capatox Caparol. Neředěný Capatox se v jednom, nebo při vysokém napadení ve dvou nátěrech, nanese na fasádu. Jedná se bezoplachový prostředek, který je nutno nechat vyschnout.

4. Nátěr

Po dostatečném vyschnutí se provede nátěr penetrace a následně produkty Caparol speciálně vybavenými proti řasám a houbám. Kvůli požadovanému dlouhodobému účinku je absolutně nutné provést dva nátěry fasádní barvou s použitím příslušné penetrace.

Jak získat záruku v programu HousePro Clean Projekt

House Pro

Daniel Menšík

Praha - pobočka
U Skalky 16, Praha, Bohnice
Tel: 605 566 355

Brno - pobočka
Podnásepní 375/1, Brno, Trnitá
Tel: 734 232 688

Ostrava - pobočka
Orlovská 977/143a, Ostrava, Heřmanice
Tel: 776 102 175

Bezplatná tel. infolinka: 800 888 802

E-mail:
housepro@email.cz
Web:
www.housepro.cz
IČ:
76633667

Rychlý kontakt

Vaše jméno:
Vaše e-mailová adresa:
Váš telefon:
Váš vzkaz:
Informace o zpracování osobních údajů